{dn}{dl}
{sep}
{hnn}{hl}
{sep}
{mnn}{ml}
JavaScriptDays

O KONFERENCI

Třetí ročník JSDays proběhne 29. března 2023 hybridně. Konference se bude konat v Praze, a sledovat jí můžete i v online streamu.

Konference je určena JavaScript vývojářům, front-end programátorům a obecně všem, co se o JavaScript a související technologie zajímají.

Všechny přednášky budou online streamované z konferenčních sálů v Praze. Všichni účastníci obdrží 10denní přístup do archivu přednášek.

 

den konference

 

přednášek

 

expertů

 

účastníků

Program konference

Keynote: Novinky v Javascriptu

Společně se podíváme na novinky v Javascriptu za rok 2022 a jakým směrem se bude tato technologie ubírat v roce 2023. Zároveň se podíváme na Typescript a populární frontend frameworky.

Fáris Ismail

OAS jako kontrakt mezi JS a serverem

Při vývoji JS aplikací si vývojář jen těžko vystačí bez REST API. Komunikace mezi front-end a back-end týmy nebývá příliš flexibilní a vývoj se zbytečně komplikuje a prodlužuje. OAS nabízí řešení. Závazné místo pravdy pro front-end i back-end vývojáře. Stačí jen nepatrně změnit pracovní návyky a komunikace mezi JS vývojáři a poskytovatelem dat může probíhat zcela hladce.

Miroslav Holec

SPA na platformě .NET

Stavíte SPA aplikace v Angularu, Reactu nebo Vue? Chcete si napsat i vlastní serverovou část? Platforma .NET nabízí snadnou cestu k full-stack vývoji skrze promyšlené projektové šablony a proxy. Chcete vytvořit SPA aplikace i bez závislosti na JavaScriptu? Pak i zde má .NET platforma řešení v podobě technologie Blazor, která důmyslně využívá WebAssembly.

Miroslav Holec

Serverless Framework

Pojďme se podívat, jak lze snadno vyvíjet AWS Lambda functions pomocí Serverless frameworku a ekosystému kolem něj.

Pavel Kříž

Performance a boj s dlouho běžícím javascriptem

To že rychlost webu primárně trpí zpracováním velkého množství javascriptového kódu už pravděpodobně víte. Co když to zpracováním teprve začíná? Každý script nastartuje řadu událostí a úloh, které dále ovlivňují výkon stránky. Běh některých trvá tak dlouho, že ničí uživatelský zážitek. Google už proti tomuto efektu vyrazil boje a v rámci Core Web Vitals nasadil nové metriky First input delay a Interaction to Next Paint. Jste připraveni?

Michal Matuška

Jak nerozbít web pro vyhledávače

Weby slouží k tomu, aby tam uživatelé chodili a buď nakupovali a četli. proto je zásadní, aby byl navržené tak, abychom nekladli žádné překážky. Vyhledávače jsou dlouhodobě jeden z nejdůležitějších kanálů a tak web musí splňovat pár věcí, aby se na něj vyhledávače dobře dostali, procházeli ho a indexovali. Když tohle budete umět, budou vás mít rádi jak majitelé webů, tak SEO konzultanti. V mé přednášce shrnu to nejdůležitější, jak na to.

Pavel Ungr

Angular vs React vs Vue! Jaký je vítězný framework?

Jaký framework si vybrat v roce 2023? V této přednášce si porovnáme co nabízí nejpoužívanější trojice webových frameworků na trhu a jaký z nich zvolit právě pro Váš projekt. 

Furát Ismail

Návrhový vzor CQRS v prostředí NodeJS

CQRS je návrhový vzor, který je zkratkou pro Command Query Responsibility Segregation, který umožňuje fantastické možnosti. Jednoduše odděluje čtecí část aplikace od zápisové části pomocí dotazů a příkazů. Společně se podíváme co nám může tato architektura přinést včetně praktického příkladu za pomocí frameworku NestJS.

Fáris Ismail

Bezpečnostní analýza zdrojového kódu

Počet uživatelů a jimi užívaných softwarových aplikací každoročně narůstá. Ty však mohou nevědomostí a nedostatečnou pozorností vývojářů obsahovat zranitelnosti přítomné ve zdrojovém kódu nebo jiné části aplikace. Manuální kontrola zdrojového kódu může být značně problematická a časově náročná. Pro usnadnění tohoto procesu vznikly metody a nástroje pro bezpečnostní analýzu zdrojového kódu. V rámci přednášky se podíváme na současný stav této problematiky a ukážeme si praktické ukázky, jak hledat zranitelnosti ve zdrojovém kódu jazyka JavaScript.

Willi Lazarov

Generátory prakticky

Generátory v Javascripte. Funkcie, ktorých vykonávanie môže byť pozastavené a zase rozbehnuté. Kedysi ste si o nich prečítali v dokumentácii, povedali ste si, že je to síce zaujímavé, ale zatiaľ vás nenapadlo ako ich prakticky využiť, takže ste sa k nim nikdy nevrátili. A pritom sú generátory veľmi užitočný nástroj ako písať efektívne a výkonné iteratívne procesy. Vysvetlím vám čo to generátory sú, ako fungujú a ako ich správne písať. Ukážem vám napríklad, ako pomocou nich vylepšiť asynchrónny kód alebo ako ich použiť na vytvorenie CLI nástroja.

Riki Fridrich

Úvod do Azure Apps Service pro JavaScript vývojáře

Přednášce si na praktických ukázkách předvedeme, co je to Azure Apps Service a jaké výhody přináší nasazení JavaScript aplikací do tohoto prostředí. Kromě běžných věcí, jako je konfigurace automatického škálování a DevOps, se zaměříme na bezpečnost. Uvidíte základní konfiguraci přístupu pomocí Azure Active Directory a ukládání tajemství do Azure Key Vault.

Štěpán Bechynský

přednášející

Fáris Ismail

Fáris Ismail

Software Architekt

Aktuálně působí na implementaci a vývoji firemních aplikací pomocí technologií NoSQL databází se zaměřením na webové aplikace v Javascriptu, Angular framework, Node.JS, Google Firebase Database a Google Cloud Platformy.

Furát Ismail

Furát Ismail

Front-end developer

Furát Ismail je zapálený Frontend developer zaměřující se na technologie Angular, VueJS, React a vše co se točí kolem frontendového vývoje. Kromě tvorby webových aplikací je jeho zálibou grafický design a optimalizace webu – SEO.

Willi Lazarov

Willi Lazarov

Vědecko-výzkumný pracovník

Pracuje v oblasti aplikovaného výzkumu, ve kterém se specializuje primárně na problematiku penetračního testování, bezpečnostní analýzu zdrojového kódu a interaktivní metody pro efektivní výuku kybernetické bezpečnosti.

Miroslav Holec

Miroslav Holec

Odborný konzultant

Konzultant zaměřený na vývojářské technologie Microsoftu. Jako lektor seznamuje vývojáře s technologiemi [ASP].NET Core, gRPC, EF Core a Blazor.

Certifikace

Microsoft MVP: Azure | MCSA | MCSD | MS | MCPS | MTA

Riki Fridrich

Riki Fridrich

Front-end programátor

Programuje v Javascriptu už přes 20 let. Právě teď píše Javascript pro Outreach.io. Ve volném čase rád vaří a poslouchá podcasty.

Pavel Ungr

Pavel Ungr

Těžký kalibr na SEO

SEO se věnuje již více než 15 let. Pracoval v agenturách jako je Etnetera, Ataxo nebo H1.cz. Krom konzultací pro střední a velké klienty (Alkohol.cz, Shoptet, Airbank, Alza, Bella Rose, LMC a další) pravidelně publikuje zejména o SEO, školí a přednáší.

Štěpán Bechynský

Štěpán Bechynský

Technický konzultant IoT řešení

Lektor, konzultant a specialista produktů Microsoft. Pracoval jako Technical Evangelist se zaměřením na MS Azure, staral se o projekty IoT a nyní vzdělává partnery společnosti Microsoft.

Pavel Kříž

Pavel Kříž

Full-Stack Engineer

Působí ve společnosti Canva zaměřující se na TypeScript, React a ekosystém kolem. Kromě práce na projektech také příležitostně přednáší na komunitních akcích.

Michal Matuška

Michal Matuška

Front-end developer

Specializuje se na React development, animace, a rychlost webu. Od roku 2011 spolu se svými kolegy buduje čistě vývojářskou agenturu SUPERKODERS. Kromě toho společně s Martinem Michálkem zlepšuje výkon českých webů pod projektem PageSpeed.cz.

REGISTRACE

JavaScriptDays
 • Registrace ještě není spuštěná.
  Vyplňte nám email
  a ozveme se Vám přednostně
  se spuštěním registrace.
JavaScriptDays
 • Registrace ještě není spuštěná.
  Vyplňte nám email
  a ozveme se Vám přednostně
  se spuštěním registrace.

Newsletter

S naším newsletterem Vám již žádná novinka neunikne!

MÍSTO KONÁNÍ

Praha - v průběhu února zveřejníme místo

 

Jak se k nám dostanete?

Metro

Bude upřesněno.

Autobus

Bude upřesněno.

Auto

Bude upřesněno.

Partneři konference