{dn}{dl}
{sep}
{hnn}{hl}
{sep}
{mnn}{ml}
JavaScriptDays

O KONFERENCI

Třetí ročník JSDays proběhl 29. března 2023 hybridně. Konference se konala v Praze, a sledovat jste jí mohli i v online streamu.

Konference byla určena JavaScript vývojářům, front-end programátorům a obecně všem, co se o JavaScript a související technologie zajímají.

Všechny přednášky byli online streamované z konferenčního sálu v Praze.

 

den konference

 

přednášek

 

expertů

 

účastníků

Program konference

08:30 - 09:00

Registrace

09:00 - 10:00

Keynote: Novinky v JavaScriptu

Společně se podíváme na novinky v Javascriptu za rok 2022 a jakým směrem se bude tato technologie ubírat v roce 2023. Zároveň se podíváme na Typescript a populární frontend frameworky.

Milan Koníř

09:00 - 10:00

Keynote: Novinky v JavaScriptu

Společně se podíváme na novinky v Javascriptu za rok 2022 a jakým směrem se bude tato technologie ubírat v roce 2023. Zároveň se podíváme na Typescript a populární frontend frameworky.

Milan Koníř

10:20 - 11:20

Serverless Framework

Pojďme se podívat, jak lze snadno vyvíjet AWS Lambda functions pomocí Serverless frameworku a ekosystému kolem něj.

Pavel Kříž

10:20 - 11:20

Generátory prakticky

Generátory v Javascripte. Funkcie, ktorých vykonávanie môže byť pozastavené a zase rozbehnuté. Kedysi ste si o nich prečítali v dokumentácii, povedali ste si, že je to síce zaujímavé, ale zatiaľ Vás nenapadlo ako ich prakticky využiť, takže ste sa k nim nikdy nevrátili. A pritom sú generátory veľmi užitočný nástroj ako písať efektívne a výkonné iteratívne procesy. Vysvetlím Vám čo to generátory sú, ako fungujú a ako ich správne písať. Ukážem Vám napríklad, ako pomocou nich vylepšiť asynchrónny kód alebo ako ich použiť na vytvorenie CLI nástroja.

Riki Fridrich

11:40 - 12:10

Úvod do zpracování obrázků v JavaScriptu

Tato přednáška vás provede světem zpracování obrázků v prohlížeči. Prozkoumáme proces skenování obrázků pixel po pixelu a různé techniky, které se používají k jejich zpracování. Navíc vám ukážu sílu reálného zpracování obrázků, což v praxi znamená zpracování videa. Podíváme se na optimalizační techniky, které zajistí efektivní a účinné zpracování

Dawid Zbiński

11:40 - 12:40

Next.js 13 - Kombinace server a client side renderování

Pokud se nemůžete rozhodnout zda renderovat React komponenty na klientu či na serveru, máme pro vás dobrou zprávu - můžete dělat obojí. Next.js 13 přináší novou strukturu projektu a s ní možnost kombinace renderování komponent na klientu a serveru ve stejné aplikaci.

Miroslav Bradič

12:10 - 12:40

Performance a boj s dlouho běžícím JavaScriptem

To že rychlost webu primárně trpí zpracováním velkého množství JavaScriptového kódu už pravděpodobně víte. Co když to zpracováním teprve začíná? Každý script nastartuje řadu událostí a úloh, které dále ovlivňují výkon stránky. Běh některých trvá tak dlouho, že ničí uživatelský zážitek. Google už proti tomuto efektu vyrazil do boje a v rámci Core Web Vitals nasadil nové metriky First input delay a Interaction to Next Paint. Jste připraveni?

Michal Matuška

12:40 - 13:40

Oběd

12:40 - 13:40

Obědová pauza

13:40 - 14:40

Úvod do Azure Apps Service pro JavaScript vývojáře

Přednášce si na praktických ukázkách předvedeme, co je to Azure Apps Service a jaké výhody přináší nasazení JavaScript aplikací do tohoto prostředí. Kromě běžných věcí, jako je konfigurace automatického škálování a DevOps, se zaměříme na bezpečnost. Uvidíte základní konfiguraci přístupu pomocí Azure Active Directory a ukládání tajemství do Azure Key Vault.

Štěpán Bechynský

13:40 - 14:40

Angular vs React vs Vue! Jaký je vítězný framework?

Jaký framework si vybrat v roce 2023? V této přednášce si porovnáme co nabízí nejpoužívanější trojice webových frameworků na trhu a jaký z nich zvolit právě pro Váš projekt. 

Furát Ismail

15:00 - 16:00

Bezpečnostní analýza zdrojového kódu

Počet uživatelů a jimi užívaných softwarových aplikací každoročně narůstá. Ty však mohou nevědomostí a nedostatečnou pozorností vývojářů obsahovat zranitelnosti přítomné ve zdrojovém kódu nebo jiné části aplikace. Manuální kontrola zdrojového kódu může být značně problematická a časově náročná. Pro usnadnění tohoto procesu vznikly metody a nástroje pro bezpečnostní analýzu zdrojového kódu. V rámci přednášky se podíváme na současný stav této problematiky a ukážeme si praktické ukázky, jak hledat zranitelnosti ve zdrojovém kódu jazyka JavaScript.

Willi Lazarov

15:00 - 16:00

Stretching Machine Learning with TensorFlow

You've probably heard of the Machine Learning library TensorFlow. Did you know you can use it with Node.js?
After a quick introduction to Machine Learning, this session will focus on programming demos with TensorFlow.js and Node.js.
Disclaimer: No physical activity will occur in this session, the speaker has never been in a gym.

André Melancia

16:20 - 17:20

SPA na platformě .NET

Stavíte SPA aplikace v Angularu, Reactu nebo Vue? Chcete si napsat i vlastní serverovou část? Platforma .NET nabízí snadnou cestu k full-stack vývoji skrze promyšlené projektové šablony a proxy. Chcete vytvořit SPA aplikace i bez závislosti na JavaScriptu? Pak i zde má .NET platforma řešení v podobě technologie Blazor, která důmyslně využívá WebAssembly.

Miroslav Holec

16:20 - 17:20

Jak nerozbít web pro vyhledávače

Weby slouží k tomu, aby tam uživatelé chodili a buď nakupovali nebo četli. Proto je zásadní, aby byly navržené tak, abychom nekladli žádné překážky. Vyhledávače jsou dlouhodobě jeden z nejdůležitějších kanálů a tak web musí splňovat pár věcí, aby se na něj vyhledávače dobře dostali, procházeli ho a indexovali. Když tohle budete umět, budou vás mít rádi jak majitelé webů, tak SEO konzultanti. V mé přednášce shrnu to nejdůležitější, jak na to.

Pavel Ungr

17:25 - 18:25

Je application whitelisting skutečně nutností, nebo jen prostředek k buzerování zaměstnanců?

IT oddělení firem běžně podléhají tlaku a stále váhají se zaváděním apllication whitelistingu. Je dobrý nápad s jeho zavedením otálet či ho dokonce zavrhnout? Bylo na jeho nasazení již včera pozdě? Nezáleží na tom, zda jste JavaScript vývojář, nebo zda máte v týmu jinou roli. Bezpečnost by pro Vás měla být vždy na prvním místě. Během této přednášky zaměřené na hacking a IT bezpečnost si na praktických příkladech ukážeme, k čemu je nasazení application whitelistingu dobré. Uvidíte, jak to může dopadnout, pokud se nesmíříte s tím, že bez application whitelistingu není ve skutečnosti možné existovat.

Roman Kümmel

Změna programu vyhrazena.

přednášející

Štěpán Bechynský

Štěpán Bechynský

Lektor pro zákazníky Microsoft

Lektor, konzultant a specialista produktů Microsoft. Pracoval jako Technical Evangelist se zaměřením na MS Azure, staral se o projekty IoT a nyní vzdělává partnery společnosti Microsoft.

Milan Koníř

Milan Koníř

Software Engineer

Přes 15 let zkušeností s full stack vývojem momentálně zúročuje jako software engineer v Outreach.io, kde se primárně věnuje vývoji rozšíření pro prohlížeče a produkty Microsoft. Nejvíc si rozumí s Typescript a Reactem.

Riki Fridrich

Riki Fridrich

Front-end programátor

Programuje v Javascriptu už přes 20 let. Právě teď píše Javascript pro Outreach.io. Ve volném čase rád vaří a poslouchá podcasty.

Roman Kümmel

Roman Kümmel

Bezpečnostní konzultant, lektor

Roman Kümmel je penetrační tester, bezpečnostní konzultant a lektor počítačové školy GOPAS zaměřující se hlavně na bezpečnost a hacking webových aplikací.

Pavel Kříž

Pavel Kříž

Full-Stack Engineer

Působí ve společnosti Canva zaměřující se na TypeScript, React a ekosystém kolem. Kromě práce na projektech také příležitostně přednáší na komunitních akcích.

Michal Matuška

Michal Matuška

Front-end developer

Specializuje se na React development, animace, a rychlost webu. Od roku 2011 spolu se svými kolegy buduje čistě vývojářskou agenturu SUPERKODERS. Kromě toho společně s Martinem Michálkem zlepšuje výkon českých webů pod projektem PageSpeed.cz.

André  Melancia

André Melancia

Human Being 🌈

Má více než 23 let zkušeností s vývojem informačních a multimediálních systémů, DBA, řízením projektů a IT. Organizátor Data Community, IT Pro Portugal a PowerShell Portugal a moderátor v mnoha dalších online komunitách.

Certifikace

Microsoft Certified Trainer (MCT)

Pavel Ungr

Pavel Ungr

Těžký kalibr na SEO

SEO se věnuje již více než 15 let. Pracoval v agenturách jako je Etnetera, Ataxo nebo H1.cz. Krom konzultací pro střední a velké klienty (Alkohol.cz, Shoptet, Airbank, Alza, Bella Rose, LMC a další) pravidelně publikuje zejména o SEO, školí a přednáší.

Willi Lazarov

Willi Lazarov

Vědecko-výzkumný pracovník

Pracuje v oblasti aplikovaného výzkumu, ve kterém se specializuje primárně na problematiku penetračního testování, bezpečnostní analýzu zdrojového kódu a interaktivní metody pro efektivní výuku kybernetické bezpečnosti.

Dawid Zbiński

Dawid Zbiński

Full-stack vývojář

V posledních letech se zaměřuje především na vývoj front-endu. Kromě vývoje tvoří v 3D na webu a je zastáncem open-source kódu. Rád využívá své znalosti a zkušenosti ke zlepšování webových aplikací a UX.

REGISTRACE

JavaScriptDays
  • 1 den konference (1 sál + 1 online stream)
  • 10 dní přístup do archivu
  • Prodej ukončen*

* uvedená cena je bez DPH

JavaScriptDays
  • 2 kanály online streamu
  • 10 dní přístup do archivu
  • Prodej ukončen*

* uvedená cena je bez DPH

Newsletter

S naším newsletterem Vám již žádná novinka neunikne!

MÍSTO KONÁNÍ

Iris Hotel Eden

Vladivostocká 1540, Vršovice, 100 00 Praha

Vstup do konferenčních sálů skrze hlavní vchod (recepci) hotelu.

Jak se k nám dostanete?

Metro

Nejbližší zastávka metra A je Želivského, kde následně nasedněte na autobus číslo 150 nebo 213.

Nejbližší zastávka metra C je Kačerov, kde následně nasedněte na autobus číslo 150 nebo zastávka I.P. Pavlova, kde následně nasedněte a tramvaj číslo 6 nebo 22.

Autobus, tramvaj

Autobusová zastávka Slavia – Nádraží Eden je přímo u hotelu. Na zastávce zastavují autobusy číslo 135, 136, 150 a 213.

Tramvajová zastávka Slavia – Nádraží Eden se nachází cca 100m od hotelu. Na zastávce zastavují tramvaje číslo 4, 6, 7, 13, 19, 22 a 24.

Auto

Parkování možné v OC Eden nebo na přihlehlých modrých zónách.

 

Vlak

U hotelu se nachází i vlakové nádraží Praha-Eden.

Partneři konference

Partner

Mediální partner

Community Partner